Engelsiz Bilişim 2022 Ödülleri

    

Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nin sekretaryasını yürüttüğü, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından, Türkiye'de engellilere yönelik yürütülen başarılı bilişim hizmetlerine Engelsiz Bilişim Ödülleri verilecektir. Ödül Töreni, 22-24 Eylül 2022'de, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu organizasyonuyla düzenlenecek olan BİLTEVT'22:"Bilişim Teknolojilerinde Evrensel Tasarım" ULUSLARARASI ENGELSİZ BİLİŞİM 2022 KONGRESİ açılışında gerçekleştirilecektir.

Aday gösterilecek kurum ya da hizmetin, bilişim teknoloji ve hizmetlerinden yararlanarak, engelli bireylerin: Sosyal ve ekonomik hayatlarına, Kamu kurum hizmetlerinden yararlanmalarına, Eğitimlerine, Bilgiye erişimlerine doğrudan yada dolaylı katkı sağlaması ve bu hizmetlerin uygulamaya geçmiş olması şartı aranacaktır.

Başvurular 1-31 Ağustos 2022 tarihleri arasında web sayfası üzerinden yapabilecektir. Aday gösterilen kurum ya da hizmetler oluşturulan jüri üyelerince değerlendirilerek her kategoride ödüle layık görülen kurum ya da hizmetler belirlenecektir. Başvuru detay bilgileri, ödül kategorileri ve çevrimiçi başvuru için https://www.engelsizbilisimodulleri.com adresini ziyaret edebilirsiniz.