ACARINDEX Deneme Erişimine Açılmıştır

    

Akademik Araştırmalar İndeksi (Academic Researches Index - ACARINDEX) 2014 yılından itibaren faaliyet göstermekte olan, Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen uluslararası endekslerinden biridir ve binlerce üniversite, kütüphane ve kurum tarafından araştırmacılara tavsiye edilmektedir. Uluslararası sıralamalara göre Türkiye'nin en çok ziyaret edilen özel veri tabanı olarak her gün on binlerce araştırmaya katkıda bulunmaktadır.

 

ACARINDEX olarak, üniversitelerimizin ve dergilerimizin uluslararası alanda öne çıkması, bilimsel çalışmaların desteklenmesi, akademik birikimin oluşturulması ve hızlı-etkili bir şekilde yayılması kapsamında kalite odaklı olarak faaliyet göstermekteyiz.

 

Kuruluşumuzdan itibaren Açık Erişim politikası uygulayarak ziyaretçilerimize ücretsiz olarak hizmet vermekteyiz. Ancak son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler nedeniyle ve kurumsal hedeflerimiz doğrultusunda "Sınırlı Açık Erişim" politikasına ve ilgili kurum ve kuruluşlara yönelik sınırsız erişimi kapsayan "Kurumsal Abonelik" uygulamasına geçme kararı almış bulunmaktayız. 

 

Kurumsal Abonelik kapsamında sunduğumuz hizmetler başlıklar haline şöyledir.

  1. Abone kurumdan mail adresli üyelerimize Sınırsız Dergi, Makale ve ATIF arama ve indirme hakkı
  2. Kurum bünyesinde yayınlanan ve indeks standartlarını karşılayan akademik dergilerin sisteme tanımlanması ve eklenmesi hizmeti
  3. Kurumsal yayınlara ait gösterim, indirilme ve atıf bilgilerinin yer aldığı yıllık istatistik raporlaması ve tanıtım desteği

 

Bu kapsamda, 31 Ocak 2023 tarihine kadar "Kurumsal Abonelik Deneme Erişimi" tanımlanmıştır.

 

Erişim Linki: https://www.acarindex.com/