Rektörümüz Prof. Dr. Kenan PEKER, Munzur Üniversitesi 4 Nolu Aile Sağlığı Merkezinin ve Uygulamalı Otelinin Açılışını Yaptı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Vesilesiyle Akşam Bir Keman Resitali Düzenlendi

Munzur Üniversitesi 4 Nolu Aile Sağlığı Merkezinin Rektörümüz Prof. Dr. Kenan PEKER tarafından açılışı yapıldı. Açılışa Pülümür Belediye başkanı Müslüm TOSUN, İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed DURAN, Üniversitenin rektör yardımcıları, dekan, akademik ve idari personel katıldı. Üniversitemizdeki 4 nolu Aile Sağlığı Merkezi, Tunceli İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olup Munzur Üniversitesinin misafirliğinde; 1 doktor ve 1 hemşire ile muayene, tetkik, bebek ve erişkin aşıları, bebek, çocuk, gebe izlemleri hizmeti vermektedir. Aile Sağlığı Merkezi 3100 kesin kayıtlı nüfusa sahip olup, misafir hastalarla birlikte 7000 civarında kişiye hizmet verebilecek kapasiteye sahiptir.

Akabinde Rektörümüz Prof. Dr. Kenan PEKER ve protokol misafirleriyle birlikte Munzur Üniversitesi Uygulamalı Otelinin açılışı yapıldı. Munzur Üniversitesi Uygulama Oteli, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sosyal Tesisler İşletme Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet vermektedir. Uygulama otelimiz 24 normal oda 3 süitle birlikte toplamda 54 kişilik kapasiteye sahip olup, içerisinde termal havuz, sauna ve hamamla birlikte restorant bulunmaktadır.

Açılışın ardından keman müzik resitaline geçildi. Rektörümüz Prof. Dr. Kenan PEKER’in destekleriyle 19. Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayram’ında Munzur Üniversitesi Kongre Salonunda Müzisyen Dr. Öğretim Üyesi Uğur ÇİT’in kendi bestelerinden oluşan albümü ile verdiği resital görsel efektler ile desteklendi. Bestelerin küllerinden doğuşu simgelemesi ve 19 Mayıs ruhuyla adete bütünleşmesi büyük beğeni topladı.