Munzur Üniversitesi’nden Öğrencilere Kütüphane ve Bilgisayar Desteği

    

Munzur Üniversitesi, üniversite bünyesinde bulunan kütüphane ve bilgisayar laboratuarlarını internet alt yapısı ve teknik imkanı olmayan bütün üniversite öğrencilerine açtı.  

Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, 1 Hazirandan itibaren kütüphane ve bilgisayar laboratuvarlarını hem kendi öğrencilerinin hem de Tunceli’de yaşayan tüm üniversite öğrencilerinin hizmetine sunacaklarını açıkladı.

Prof Dr. İpek yaptığı açıklamada “Üniversitemiz, Covid-19 pandemi süreci nedeniyle ilimizde bulunan Munzur Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra Tunceli’de ikamet eden diğer üniversite öğrencileri için de ödev, sınav, proje vb. çalışmaları için, sosyal mesafe ve hijyen şartlarına uyulmak koşuluyla; 1 Hazirandan itibaren mesai saatleri içerisinde bilgisayar laboratuvarlarımız ve kütüphanemiz kullanıma açık olacaktır” dedi. Üniversitemiz imkânlarından yararlanmak isteyen ve herhangi bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin şahsen Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Pertek Sakine Genç Meslek Yüksekokulu ve Çemişgezek Meslek Yüksekokulu ‘na müracaat edebileceğini belirten İpek, “Munzur Üniversitesi Bilimde Öncü, Düşüncede Özgür” düşüncesiyle her zaman öğrencilerin yanında olduğu gibi salgın döneminde de öğrenci dostu olmaya devam edecektir. Ayrıca Rektör İpek, 2019-2020 Bahar Dönemi final, sınav, proje, ödev çalışmalarında tüm öğrencilerimize başarılar, sağlıklı ve güzel günler diliyorum” diye konuştu.